Статьи
22.12.2016 18:00

«Вавілон-строй» – новий фаворит мерії та ОГА, що перемагає в усіх тендерах

У Дніпропетровській області «притчею во язицех» стали історії про фірми, пов’язані зі скандально відомими братами Дубинськими, які освоювали комунальні кошти для «злочинної влади Януковича», і владі «новій», як виявилось, теж пригодилися.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року таке собі ТОВ «Будмакс­-компані», у зв’язці ТОВ «Містокомбуд» (теж підкон­трольною братам фірмою, що завжди «брала участь, але програла»), розпиляли 104мільйони гривень лише на ремонті водогонів Дніпропетровщини.

І вони на цьому не зупинилися… Постійні багатомільйонні виграші структур, підконтрольних Дубинським, і в 2016 році, стали підставою для ЗМІ стверджувати про монополізацію ними сфери ЖКГ на Дніпропетровщині.

Не прикриті візити Дубинських в облдержадміністрацію також можуть слугувати зайвим наглядним підтвердженням лояльного ставлення влади до відомих їй процесів…

Нині, аналізуючи результати держзакупівель за останні місяці, відображені вже в системі «Prozorro», можемо зі впевненістю стверджувати, що схеми спритних ділків з перекачування грошей від комунальних підприємств до приватних кишень працюють безвідмовно.

Мова знову йде про все те ж обслуговування цілих галузей комунального господарства в Дніпрі маловідомими фірмами, зареєстрованими не так давно. У сфері робіт з ремонту будинків цієї осені таке місце зайняло ТОВ «ВАВІЛОН СТРОЙ», яке ще влітку було фігурантом скандальної історії. В час призупинення дії в Дніпрі системи «Prozorro», це ТОВ спочатку отримало кілька мільйонів міських коштів на проведення ремонтних робіт, а потім виявилося що фірма зареєстрована де­факто у напівзруйнованому приміщенні.

І на прес­конференції у червні місяці, організованій якраз по темі закупівель, перший заступник міського голови Дніпра пан Лисенко відверто злукавив, заявивши, що вони «відбирали підрядників, з якими вже співпрацювали, або у міської ради були з ними домовленості». Бо насправді ТОВ «ВАВІЛОН СТРОЙ» (код ЄГРПОУ 40089016) було зареє­стровано 28.10.2015 і до кінця травня 2016 року не працювало ані з міською радою, ані з підпорядкованими їй підприємствами.

Після повернення дніпровських закупівель до системи «Prozorro», «ВАВІЛОН СТРОЙ» продовжив переможну ходу на тендерах по закупівлях комунальних підприємств.

На сьогодні, «ВАВІЛОН СТРОЙ» виграв 67 конкурентних та неконкурентних закупівель – на загальну суму 19.757.813,64 грн. І що характерно – в жодному з тендерів це ТОВ ще не програло.

І справжнім джек­потом для фірми став листопад цього року – 49 виграних тендерів і, відповідно – 6.434.176 гривень.

Замовниками у виграних «ВАВІЛОН СТРОЄМ» тендерах виступають підприємства, що підлягають:

  • Дніпровській міськраді – 51 закупівля,
  • Дніпропетровській ОДА – 9,
  • Кам’янській міській раді – 5,
  • по одному разу – ОСББ «Пушкіна, 15» та КП «Спортивний комбінат «Прометей» у Кам’янському.

Серед підприємств Дніпровської міськради головним замовником у «ВАВІЛОН СТРОЙ» виступають одіозні: «КП Жилсервіс-9» – 18 закупівель, «Жилсервіс­-2» – 10, «Жилсервіс­-1», «Житлове господарство Самарського району» та безпосередньо Департамент житлового господарства ДМР…

Доречно згадати, що наприкінці минулого року, як повідомляла газета «Горожанин», рахунки «Місткомбуду» поповнились на більш ніж 9 мільйонів гривень. Замовниками робіт цього ТОВ також виступали Жилсервіси під номерами 1, 2, 9 та ЖГ Самарського району. Серед переможців на інші, теж мільйонні, суми цих самих замовників звично значаться і інші фірми близькі до Дубинських, зокрема ТОВ «Нітас Груп», ТОВ «Бромтерм».

Повертаючись до нинішніх тендерних фаворитів мерії Дніпра і ОДА, не можна не задатися питанням, як з’явилося на ринку обслуговування ЖКГ ТОВ «ВАВІЛОН СТРОЙ»?

Отже, згідно даних Єдиного державного реєстру підприємств і організацій керівником «ВАВІЛОН СТРОЮ» значиться Євген Гук, мешканець Кам’янського, 1983 року народження. Найбільш помітний факт його бекграунду – участь на виборах до міської ради Дніпра в 2015 році по спискам партії «Наш Край», від якої до Кіровської районної ради балотувалася засновник «Будмакс­компані» Олена Чернова та до міської ради – керівник «Містокомбуду» Ірина Румянцева. Фінансування на виборах завуальованого провладного проекту «Наш край» ЗМІ приписують саме братам Дубинським.

Втім, спільна партійність – не єдине, що пов’язує «ВАВІЛОН СТРОЙ» зі згаданими раніше у розслідуваннях журналістів деякими зі структур Дубинських. І найперше слід нагадати: у цих ТОВів ті ж схеми по отриманню міських коштів та все ті ж замовники. Постійним партнером «ВАВІЛОН СТРОЮ» по тендерах виступає ТОВ «Комунальник». Типовий тендер з їх участю виглядає так: «ВАВІЛОН СТРОЙ» та «Комунальник» подають пропозиції щодо закупівлі, «Комунальник» заявляє нижчу ціну робіт, але не поступається в ціні. «ВАВІЛОН СТРОЙ» спочатку просить вищу ціну, але охоче знижує її до суми, неодмінно меншої за пропоновану «конкурентом»… і, звісно, що виграє. Схема проста і зберігає видимість дотримання процедур.

Трапляються і складніші прийоми: «Комунальник» пропонував нижчу ціну, вигравав конкурс та… відмовлявся від підписання договору, а замовлення отримав другий номер, тобто «ВАВІЛОН СТРОЙ».

На прикладі КП «Жилсервіс-­9» зручно спостерігати за тим, як це все працює. Різні категорії ремонтних робіт в будинках дніпровські підприємства комунального господарства на тендери виносять з класифікацією «Не визначено». Для «Жилсервісу­-9» з 50 пропозицій по цієї класифікації «ВАВІЛОН СТРОЙ» подав заявки на 18 – і всі виграв. «Комунальник» подав ті ж заявки і, звісно, що всі програв.

До закупівель КП «Жилсервіс­-1» «ВАВІЛОН СТРОЙ» знову подав 4 заявки – і знову всі виграв. «Комунальник» подав 4 і програв – по тих же самих закупівлях. По шість заявок на одні і ті ж закупівлі подали «Будмакс», «Аліас­-компані» та «Містокомбуд», три закупівлі скасували, в трьох виграв «Будмакс».

Виграв «Коммунальник» лише один тендер в 2015 році в Дніпрі (277 тисяч гривень) та п’ять неконкурентних закупівель у Кам’янському (від 59 до 277 тисяч) у 2016 році. За цей час «Коммунальник» 26 закупівель програв та на 12­-ти був дискваліфікований просто­таки професійний потерпілий. Переважно на користь «ВАВІЛОН СТРОЮ». Втім, не лише…. «Будмакс» в жовтні цього року уклало з КП «Теплоенерго» Дніпропетровської міської ради контракт щодо аварійного обслуговування теплових мереж на суму в 4.176.846 грн. Єдиним конкурентом на тендері виступав той таки «Коммунальник» з ціновою пропозицією точно по очікуваній вартості закупівлі – 4.640.940, а отже, як раз, забезпечив «Будмаксу» потрібну про людське око видимість конкуренції та перемогу на тендері.

Схоже, «Містокомбуд» після 9­-мільйонного виграшу нині виконує ту ж роль, що і «Комунальник» для «ВАВІЛОН СТРОЮ».

З «Аліас-­компані» та «Будмаксом» справа трохи цікавіша. В тендерах на ремонт сантехнічних мереж «Аліас­-компані» поступалися «Будмаксу», в тендерах на ремонт мереж електричних – навпаки – вигравали. Незмінним лишалося головне для учасників цих схем – сторонні фірми з конкурсу усували, – переважно відхиляючи заявки на підставі претензій щодо оформлення документів.

Звісно самим лише містом Дніпро апетити контролерів «ВАВІЛОН СТРОЮ» не обмежуються – тільки за жовтень 2016 року фірма подала пропозиції на 9 тендерів Департаменту житлово­комунального господарства та будівництва Дніпропетровської ОДА з капітального ремонту будинків та покрівель в Кам’янському та Вільногірську. В 100% з них перемогла. 5 тендерів «ВАВІЛОН СТРОЙ» виграв, маючи незмінного «конкурента» «ТОВ Комунальник», по схемі зі зниженням ціни однією стороною. В решті тендерів були присутні конкуренти крім «Комунальника», але результат від цього не змінився.

Для розуміння арифметики: суха різниця лише між сумами тендерів, де в результаті «Комунальник» відмовлявся на користь «Вавілону», становить більше 2 мільйонів гривень, втрачених для бюджету

А от стосовно самої якості проведення капітального ремонту покрівель «ВАВІЛОН СТРОЄМ» свідчить хоча б затоплення двох квартир останнього поверху будинку по вулиці Киргизькій, 4 це сталося 10 серпня цього року, відразу після ремонту, після першого сильного дощу. 

 

Дім на вул. Киргизькій, 7 та його свіжовідремонтований дах, що вже «потік»

Про це кореспондентам «Лиц» повідомили самі потерпілі Олександр Лосєв та Наталя Григорчук. Люб’язно погодившись надати копії звітів експертів «Промекспертсервісу» про оцінку збитків, загальна сума яких без малого 145 тисяч гривень.

«Лише після нашого письмового звернення на ім’я директора Департаменту житлового господарства Грицая та директора ТОВ «ВАВІЛОН СТРОЙ» Гука, нам погодились виплатити компенсацію», стверджують підтоплені жителі.

Свідченням тому і копія листа Грицая, в якому чиновник рапортує про врегулювання «питання»…

Але, як нам повідомили «залиті» мешканці по вулиці Киргизькій, 4, їм виплатили лише по 10 тисяч гривень, сказавши: «Більш не дамо».

А ще скільки таких «залитих» ще може виникнути в майбутньому, побачимо згодом. Про те, що «в міській владі налаштовані серйозно і надалі ремонтувати будинки і не тільки», свідчить бюд­жет Дніпра на 2017 рік. Так, на «Поточний та капітальний ремонт жилого фонду міста» передбачено півмільярда гривень, де­факто коштів платників податків. 

Віталій Непомнящий,

Денис Суханов

Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

3699