Статьи
06.04.2018 11:49

Успішна дружина чиновника ДніпроОДА Кирпичова

Дружина начальника управління паливно-енергетичного комплексу Дніпропетровської облдержадміністрації Едуарда Кирпичова, лікар за фахом, стала підприємцем та менш, ніж за рік отримала дохід майже у мільйон гривень.

Цей матеріал «закриває» серію публікацій газети «Лица» із аналізом декларацій чиновників ДніпроОДА на серйозних посадах, які працювали у облдержадміністрації ще з часів Януковича. У минулих номерах газети ви могли прочитати про Андрія Коломойця (директор департаменту ЖКГ), Олександра Кушвіда (директор департаменту капбудівництва), Вадима Удовицького (начальник агроуправління) та Олексія Полторацького (директор департаменту освіти).

Отже, Едуард Кирпичов – начальник управління паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Дніпропетровської облдержадміністрації.

За даними аналітичної платформи YouControl, він займає свою посаду приблизно з 2010 року. Майже безперервно.

При чому, у ЗМІ коментує, хіба що, опалювальний сезон, заборгованість  населення за газ, аварії на газопроводах та т. п.

З іншого боку, управління паливно-енергетичного комплексу ДніпроОДА не є великим розпорядником бюджетних коштів та не фігурувало у кримінальних справах, тому, може, і не цікавило журналістів-розслідувачів.

Здебільшого, займається контролем та моніторингом.

Зарплата та допомога

Згідно з даними з декларацій Кирпичова, впродовж 2014, 2015 та 2016 років його сім’я жила суто «на зарплатню». Місячні доходи Едуарда Кирпичова, зазвичай, були вищі середніх по області, а місячні доходи його дружини Альони – у КЗ «Дніпропетровська центральна районна лікарня» – були на рівні середніх по області.

У 2014 році середній місячний офіційний дохід сім’ї складав 9.281 грн, у 2015 році – 11.565 грн, у 2016 році – 17.216 грн. Ніяких додаткових офіційних доходів не було.

Дружина Едуарда Кирпичова Альона, як зазначено в деклараціях, працює у Дніпропетровській центральній районній лікарні (ЦРЛ). У 2017 році вона, як і деякі інші працівники лікарні, отримала грамоту від районної влади за відданість справі, особистий вагомий внесок у наданні медичної допомоги у 2016 році.

В Інтернеті про Альону Кирпичову відомо як про лікаря-гінеколога.

Лікарня, де працює Альона Володимирівна, розташована у смт Слобожанське – це передмістя Дніпра.

Із Слобожанським сім’ю ще дещо пов’язує. З 2014 року подружжя користується автомобілем «Kia Sorento» 2013 року випуску. Авто, як зазначено в декларації, належить Володимиру Булаху. Він є батьком Альони Кирпичової.

У 2018 році Володимир Булах ще з двома громадянами створив ТОВ «Дніпровська промислово-енергетична компанія». В реєстрі юросіб зазначено, що він мешкає у смт Слобожанське.

Крім того, у червні 2016 року Альона Кирпичова позичила в громадянина Володимира Кононова 570 тис.  грн. (!) Сума дуже велика, з огляду на дохід сім’ї: сукупний дохід сім’ї за 2015 рік, тобто за рік, який передував позиці, склав 138.787 грн.

З такими доходами сім’ї потрібно було б приблизно роки чотири працювати тільки на борг, або приблизно десять років просто відкладати річний дохід Альони Кирпичової на погашення боргу.

Зв’язатися з дружиною чиновника не вийшло. Зателефонував за наявним номером, якась жінка одразу відповіла «Ви помилилися номером» та поклала трубку. Питання відправляв і до Едуарда Кирпичова через прес-службу Дніпропетровської облдержадміністрації, але відповіді немає.

У смт Слобожанське зареєстроване ПАТ «АВП «Содружество», керівник якого – Володимир Кононов. Людина достатньо відома.

У 2014 році «Наші гроші» писали, що «АВП «Содружество» збудує дитсадок за 43 млн грн. Журналісти виявили, що за такі гроші можна придбати вмебльований чотирирівневий особняк під Києвом площею майже 600 кв. м.

А 25 липня 2016 року, приблизно через місяць після того, як Кононов позичив півмільйона Кирпичовій, Управління капітального будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації уклало угоду з ПАТ «АВП «Содружество» на будівництво спортивно-оздоровчого комплексу в сел. Ювілейне (зараз – Слобожанське) за 35,74 млн грн. Дата акцепту, тобто дата, коли замовник визначився з переможцем – підприємством Кононових – 8 липня 2016 року. Приблизно за тиждень до цього були позичені гроші.

Заради справедливості: чоловік Альони Володимирівни, хоч і працює в Дніпропетровській облдержадміністрації, очолює інший структурний підрозділ.

Якщо чиновник, або хтось із членів його сім’ї позичив кошти у громадянина, тим паче, великі може вказувати на те, що:

– кошти дійсно позичили з зобов'язанням повернути;

– кошти передали без повернення (наприклад, як подяка за якусь сумнівну співпрацю), але вони просто зазначені в декларації, як борг;

– кошти були зароблені неофіційно, можливо завдяки корупційним діям, тому декларант їх зазначив, щоб пояснити рівень життя – так звана легалізація грошей.

«Зараз фактично створюється дуже небезпечний механізм, коли будь-хто, хто хоче легалізувати кошти незаконно зароблені, просто знайде собі мільйонера, який має такі кошти. Вони укладуть фактичний договір, що той, ніби то йому позичає, а інший отримує 5, 7, 10 мільйонів. Але, фактично, ніякої передачі коштів не було», – розповідав про нове явище керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький 112 каналу, коментуючи справу Дейдея.

Нагадаємо Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) підозрює Євгена Дейдея у незаконному збагаченні. Зокрема, в декларації нардепа було зазначено, що його дружина позичила у підприємця Ігора Лінчевського 3,5 млн грн, що частково пояснювало спосіб життя подружжя. Але, НАБУ важає, що фактичної передачі коштів не було.

«Загадковий» будинок 

У 2016 році Кирпичов, як і інші чиновники, вперше подав електронну декларацію – за 2015 рік.  Нове законодавство зобов’язує більш детально зазначати майновий стан сім’ї, у тому числі  уточнюючи, чи орендує нерухомість декларант, та багато іншого.

Як виявилося, за даними декларації, сім’я проживає у будинку 97,8 кв. м, який належить Кирпичевій Любові Іванівні.

Едуард Кирпичов володіє будинком на 49,8 кв. м та земельною ділянкою 740 кв. м. Його дружина володіє двома будинками у м. Підгородне (70 кв. м та 64 кв. м), які майже поряд, та має право користування земельними ділянками, які під нерухомістю.

Ще Едуард Кирпичов володіє у Дніпрі житловим будинком у 247,3 кв. м, який зазначено, як об’єкт незавершеного будівництва».

Завдяки реєстру нерухомості та кадастровій карті вдалося визначити місце розташування земельної ділянки, площею 740 м². Право власності, до речі, на цю ділянку Едуард Олексійович отримав у серпні 2014 року.

Так от, за даними google-maps за 2015 рік, на місці земельної ділянки стоїть сучасний двоповерховий будинок. Зовні він вже придатний до проживання. На ньому навіть можна побачити супутникову антену.

За даними з відкритих джерел, земельна ділянка під цим будинком належить Едуарду Кирпичову, а в його декларації зазначено житловий будинок, як «об’єкт незавершеного будівництва», площею 247,3 м²

 

Дивлячись на будинок, важко уявити, що його можна побудувати на зарплатню чиновника та звичайного лікаря. 

Але це ще не всі здивування.

Мільйон

Тільки у понеділок ввечері, 2 квітня, автор публікації натрапив на декларацію Едуарда Кирпичова за 2017 рік. Вона подана 31 березня, але сайт НАЗК було перевантажено (в останній момент  більшість декларантів кинулися подавати декларації), тому і не було можливості ознайомитися раніше.

Виявляється, Альона Кирпичова ще й дуже успішний підприємець. Її дохід від зайняття підприємницькою діяльністю у 2017 році склав майже 1 мільйон гривень (975.706 грн). Це при тому, що як підприємець вона зареєструвалась у квітні 2017 року. Основний вид діяльності – оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням.

Станом на 31 грудня 2017 року півмільйонний борг Володимиру Кононову Альона Володимирівна знизила до 370 тис грн.

У ДніпроОДА Едуард Кирпичов за 2017 рік заробив 260 тис грн, а його дружина у лікарні – 90 тис грн.

* * *

Дружина чиновника, яка займається підприємництвом, – відома практика. Нагадаємо, що дружина директора департаменту ЖКГ та будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації Андрія Коломойця відкрила салон краси. Раніше ЗМІ також повідомляли про мільйонний бізнес дружини ексзаступника начальника ГУ ДФС в Дніпропетровській області Андрія Звонкова. Зокрема, про її салон краси.

Антон Філіппов

3363