Письма
03.08.2019 20:02

Вдерся у домоволодіння

Поліцейське свавілля капітана поліції Собко Олега Анатолійовича під кришуванням судді Апостолівського районного суду Семенової Наталії Миронівни.

02 серпня 2019 року заступник начальника сектору кримінальної поліції Апостолівського відділу поліції в Дніпропетровській області, капітан поліції Собко Олег Анатолійович крадькома зайшов на територію домоволодіння, що знаходиться за адресою: м.Апостолове, вул. Музична, 54.

Вдома нікого, крім малолітньої дівчинки Даша, 2009 року народження, не було, а тому несанкціоноване проникнення до домоволодіння, що знаходиться за адресою: м.Апостолове, вул. Музична, 54 поліцаєм Собко О.А. – ніхто не контролював.

Через вікно малолітня Даша побачила, що пузатий чоловік в цивільному нишпорить по батьковому гаражу та по городу, заглядає у вікно будинку.

Злякавшись, що цей пузатий чоловік щось може їй зробити, вона зателефонувала своєму батьку, який в полі косив траву для свого підсобного господарства. Зв'язок був поганий, але батько Даші зрозумів, що ця особа намагається щось вкрасти з подвір’я, або завдати шкоди його доньці.

Добирався батько з поля приблизно 45-50 хвилин, але за цей час з клітки вирвався собака – Рекс і, захищаючи свою малолітню господарку, покусав чоловіка.

Все це бачила сусідка, і почала кричати, зовучи людей на допомогу. Незнайомець повідомив їй, що він – капітан поліції та раніше отримав повідомлення про напад на оселю, що знаходиться за адресою: м. Апостолове, вул. Музична, 54.

Що мав на меті незнайомець, проникши на територію домоволодіння, – не відомо, але через деякий час до цього будинку приїхала група осіб на 4-х цивільних автомобілях у складі 12 осіб, якими керував цей же пузатий працівник поліції, а крім нього були інші поліцаї: Цепеняк Іван Михайлович, Чуприна Олександр Володимирович, Кухновець Віктор Володимирович, Матвієнко Віталій Анатолійович та інші особи, які не представились.

З метою захисту своїх прав власник домоволодіння Штик О.А. звернувся до мене, адвоката Кононенко О.В., і, коли я прибув на місце події, то спочатку не був допущений до дій працівників поліції капітаном поліції Собко Олегом Анатолійовичем.

Але я зрозумів, що це саме слідчі дії. Особа в цивільному, що назвалась слідчим Апостолівського відділу поліції Старіковим О.В., показала мені ухвалу слідчого судді Апостолівського районного суду Семенової Н.М., в якій було зазначено, що на території домоволодіння нібито є рослини типу «конопля», а тому вона дозволяє огляд Штика Олександра Олександровича за місцем його проживання.

Я пояснив поліцаям про те, що вони, як юристи, повинні знати, що суддя Апостолівського районного суду Семенова Н.М. за відсутності достатніх правових підстав, зловживаючи повноваженнями судді, свавільно, незважаючи на норми чинного законодавства, прийняла незаконне, необґрунтоване та невмотивоване рішення по обшук громадянина Штика Олександра Анатолійовича, при чому надала дозвіл на проведення Штика О.А. за адресою: м. Апостолове, вул. Музична 54.

В постановній частині ухвали суду жодного посилання на проведення огляду будинку, домоволодіння, земельної ділянки, підсобних приміщень або гаража чи взагалі території домоволодіння в ухвалі суду не зазначено, чим грубо порушила права на недоторканність житла та повагу до приватного життя.

Сідчий СВ Апостолівського відділення поліціїї Нікопольського відділу поліції ГУ НП у Дніпропетровській області лейтенант поліціїї Старіков О.В. безпідставно звернувся до Апостолівського районного суду Дніпропетровської області з клопотанням про огляд подвіря та домоволодіння за адресою: м.Апостолове, вул. Музична 54, з метою відшукування рослин «конопля», яке ґрунтувалося на припущеннях та не містило жодних доказів.

Однак суддя Семенова Н.М. завідомо знаючи, що ухвала слідчого судді про огляд не виноситься, так як огляд проводиться за правилами, передбаченими статтею про обшук, за відсутності законних підстав для огляду задовольнила вказане клопотання, відтворивши в ухвалі суду лише зміст цього клопотання, при цьому в резулятивній частині не зазначено проведення огляду подвір’я та домоволодіння за адресою: м. Апостолове, вул. Музична, 54, а зазначено:

«проведення огляду за місцем проживання Штик Олександра Анатолійовича, 26.04.1979 року народження, доручити слідчому Апостолівського ВП Нікопольського ВП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанту поліціїї Старікову О.В капітану поліціїї Стрельченко І.О., начальнику СВ Апостолівського ВП, ГУНП в Дніпропетровській області капітану поліціїї Холодненку Д.В., прокурорам Апостолівського відділу місцевої прокуратури Свиридюку О.О., Мельниченко С.Ю.,Гончаруку С.С.».

При цьому у клопотанні, датованому 02 серпня 2019 року, слідчий зазначив, що у провадженні слідчого Апостолівського відділення ВП ГУ НП у Дніпропетровській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесені 20.07.2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 310 Кримінального кодексу України.

Крім того, слідчий Старіков О.В. зазначив, що підставою внесення відомостей до ЄРДР стали відомості, здобуті не оперативними працівниками кримінальної поліції Апостолівського ВП ГУ НП у Дніпропетровській області, а під час його допиту особи – жінки, яка приїхала ще на початку липня 2019 року до свого знайомого Штика Олександра, який проживає за адресою: м.Апостолове, вул. Музична №54, з метою відремонтувати титановий диск до свого автомобіля, при цьому в своїй ухвалі суддя Апостолівського районного суду Семенова Н.М. зазначила, що вона допитала в судовому засіданні свідка, але при цьому за відсутності оперативно-розшукової справи безосновно вказала, що відомості про свідка не підлягають розголошенню.

Слідчий зазначив, що він повинен обшукати Штика О.А. (так як заступник начальника сектору кримінальної поліції Апостолівського відділу поліції в Дніпропетровській області, капітан поліції Собко Олег Анатолійович перед цим самостійно зайшов на території домоволодіння за адресою: м.Апостолове вул. Музична 54 і він чітко знає, де лежить пакет з рослиною «конопля»).

Висновки:

1) Слідчий суддя Апостоллівського раойнного суду Семенова Н.М. вступила в змову з місцевими поліцаями та винесла незаконну ухвалу про огляд громадянина Штика О.А., завідомо знаючи, що така ухвала не передбачена чинним законодавством України, при цьому в ухвалі вказала, що вона оскарженню не підлягає.

2) Покусаний собакою Рексом заступник начальника сектору кримінальної поліції Апостолівського відділу поліції в Дніпропетровській області, капітан поліції Собко Олег Анатолійович до моменту огляду ввірвався на подвір’я, де знаходилась малолітня Даша, і підкинув або намагався підкинути наркотики з метою отримати показник в роботі.

3) Малолітня Даша через дії заступника начальника сектору кримінальної поліції Апостолівського відділу поліції в Дніпропетровській області, капітан поліції Собко Олега Анатолійовича втратила свідомість та обпісялась із страху, що є цинізмом та садизмом з боку поліцая Собко О.А.

4) В Апостолівському районі є ряд заяв із вбивством та приміненням вогнепальної зброї, де встановлені виконавці, при цьому ці справи не розслідуються, а укриваються саме поліцаєм Собко О.А. та його підлеглими.

5)Декілька місяців тому були арештовані два працівника Апостолівсього відділу поліціїї Коржовський – начальник кримінальної поліціїї та Накрапас – начальник слідства, за фальсифікацію справ та за хабар. Поліцай Собко О.А. є гідним продовжувачем традицій Коржовського та Накрапаса.

6) Відносно судді Апостолівського райнного суду Семенової Н.М. прокуратурою Дніпропетровської області проводиться кримінальне провадження за підробку матеріалів справи та завідомо незаконне винесення судового рішення, суддя Семенова Н.М. висновку не зробила та чхала на цю обставину.

Враховуючи той факт, що ухвала про огляд винесена без моєї участі та участі самого Штика О.А., на моє переконання суддя Семенова Н.М. при розгляді клопотання слідчого допустила істотне порушення вимог кримінального процесуального закону та постановила ухвалу про надання дозволу на огляд у позапроцесуальному порядку, без дотримання таких засад кримінального провадження як гласність та відкритість судового провадження.

Якщо є зацікавленість судді Семенової Н.М., розгляд клопотання слідчого разом з допитом підставних свідків розглядається миттєво, незважаючи на той факт, що розгляд самих простих справ суддя Семенова Н.М. затягує на роки.

Адвокат, що діє в інтересах Штик О.А., Кононенко О.В.

3984