Лица ТВ
12.08.2019 11:18

Поліцейський офіцер Царичанської ОТГ розказав, коли отримає рушницю

«Нас всьому навчили. Навчили, як правильно застосовувати зброю, в яких випадках, і все інше», – каже Олександр.

Один з п’ятірки найкращих в першій хвилі навчання у поліцейські офіцери громади служить у Царичанській селищній об’єднаній територіальній громаді (ОТГ).

Про йдеться у сюжеті програми «Вікна-Новини» на телеканалі СТБ.

Сірий Олександр Павлович (тел. (096) 49-39-703) очолює поліцейську станцію Царичанського відділення поліції Новомосковського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області.

«Напевно, так воно і є», – коментує 25-літній Олександр назву, якою неофіційно називають поліцейських офіцерів громад: шерифи.

Список обов’язків чималий: патрулювання території, розкриття крадіжок, виїзд на аварії, профілактична робота з населенням.

– Ми маємо право діяти по лінії дозвільної системи: перевірка зброї, вилучення зброї в разі порушення, перереєстрація. По лінії ювенальної превенції: профілактичні заходи з дітьми, виступи з профілактичними бесідами у школі, – розказує Олександр.

«Щоб робота була максимально ефективною, держава забезпечила його всім необхідним: має власний кабінет, проте, каже, тут майже не буває – працює здебільшого «в полях». Також отримав службове авто, і – ви навіть не уявляєте! – скільки всього має у багажнику. Це і каска з бронежилетом, і бензопила – на випадок, якщо дерево заблокує проїжджу частину, і навіть інструменти. Бракує лише одного», – розказує журналістка.

– Де рушниця? – питає вона.

– Рушниця зараз проходить реєстрацію, постановку на облік. Після постановки на облік, буде передана помпова рушниця нашого українського виробництва Форт-500.

«Його кар’єра правоохоронця розпочалася 2014-го – Олександр працював у ювенальній превенції. Торішній осені оголосили набір до лав офіцерів громади. Біолог за освітою, правоохоронець за покликанням, заявку подав не вагаючись. Каже, відбір був суворий:

– На співбесіді були абсолютно різні запитання, різного характеру.

Щоб отримати змогу вивчитися на офіцера громади, Олександр склав не один іспит: знання законів, співбесіди, тестування з логіки. Потрапив до п’ятірки найкращих з понад 35-ти відібраних, яких потім тренували американські інструктори.

Працює у смт Царичанка. Під опікою поліцейського зі 5.000 люду, всі знають один одного. З криміналу – лише незначні крадіжки або хуліганство. Проте Олександр запевняє, що готовий до всього:

– І буде потреба… Нас всьому навчили. Навчили, як правильно застосовувати зброю, в яких випадках, і все інше.

Місцеві кажуть, своїм офіцером громади задоволені. Можуть прийти до Олександра з будь-яким питанням:

– Те, що вкрали, знайшли за короткий час. Бистро, оперативно повернули.

Девіз поліцейських офіцерів громади: «Я тут». Олександр запевняє, що для нього це більше, ніж слова. Каже: готовий прийти на допомогу будь-кому у будь-який час».

2002

По теме: