Новости
29.08.2019 14:20

У Дніпрі вшанували пам’ять загиблих захисників України

Загиблим Героям під Іловайськом та всім військовим, які загинули в цій війні вічна пам'ять!

В Україні вперше офіційно вшановують всіх полеглих військових на Сході держави. День пам'яті захисників своїм указом започаткував Президент України Володимир Зеленський. Аби схилити голови перед подвигом Героїв, мешканці Дніпропетровщини зібралися на Алеї пам’яті. Сюди прийшли сотні людей – рідні загиблих, представники керівництва області та міста, військові. 

Сьогодні згадуємо кожного захисника України, який віддав життя за незалежність Батьківщини. Із захопленням і вдячністю вшановуємо подвиг справжніх Героїв. Вони живі, доки живуть у наших спогадах та серцях. Пам’ятаємо!» – сказав т.в.о. голови Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Батура.  

На Алеї пам’яті біля Дніпропетровської ОДА зібралися сотні людей: представники керівництва області і міста, військові та всі небайдужі.

Рідні загиблих тримали у руках портрети – на згадку про синів, чоловіків та татусів, які так і не повернулися додому.

Дружина загиблого під Іловайськом Василя Логвиненко Марина приїхала з Нікополя з сином та донькою.

 «Я і моя родина вдячні тим, хто наразі захищає нас. Кожен із цих хлопців – Герой. Низько вклоняюся їм за подвиг», – сказала Марина Ковальова.

Під Іловайськом загинув і чоловік Оксани – боєць 40-го батальйону Денис Остроушко. Хлопець не дожив до свого 25-річчя один день.

 «Незважаючи на те, що пройшло вже 5 років, на душі не легшає. Дуже пишаюся вчинком чоловіка. Це надзвичайний подвиг», – поділилася Оксана Остроушко.

Учасники зустрічі вшанували загиблих хвилиною мовчання. Разом помолилися про них. В пам’ять про Героїв поклали квіти.  Доземно вклонилися подвигу захисників. Рідні загиблих не могли стримати сліз.

У війні на Сході України загинуло майже 600 військових із Дніпропетровщини.

«Останні чотири роки ми збиралися 29 серпня, щоб згадати про трагедію в Іловайську. І щороку сподівалися, що на державному рівні буде встановлено день пам’яті за всіма військовими, які загинули в цій війні. Сьогодні вперше відзначаємо таку пам’ятну дату – згадуємо кожного, хто загинув заради миру в Україні», ­– сказала начальниця управління з питань учасників АТО Дніпропетровської ОДА Наталія Шуліка. 

День пам'яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни в Україні відзначатимуть щороку 29 серпня.

Відповідний указ підписав Президент України Володимир Зеленський.

939