Блоги
Олег Черненко / Козацька нація - козацький народ!
19.11.2019 19:20

Лекція Яни Тимошенко про Д. І. Яворницького

Лекція відбулась в приміщенні Руху опору капітуляції в місті Дніпрі. Більше півсотні громадян міста почули дуже багато цікавого про життя та долю Д.І.Яворницького - засновника музею ім.Поля, що зараз носить ім'я засновника.

Лекція відбулась в приміщенні Руху опору капітуляції в місті Дніпрі. Більше півсотні громадян міста почули дуже багато цікавого про життя та долю Д.І.Яворницького - засновника музею ім.Поля, що зараз носить саме його  ім'я , а не О.Поля. .Виявилось, що колекція самого Яворницького стала основою музею і лише через багато років згодом до неї потрапила колекція Олексанра Поля. Про це мало хто знає і неїїтуючи цим вважають, що , якщо Яворницький свого часу вирішив назвати музей іменем сого друга, то той і був засновником музею. Також офіційно вважається заснування музею від заснування подібного музею в місті Фабром. Насправді від того музею мало що дісталось до нинішньої колекції музею Д.І.Яворницького. 

         Всяке нівелювання заслуг самого Яворницького, як основного наповнювача та творця музею, перед історією і Україною є нічим іним, як знищенням історичної пам'яті і знищенням таким чином України. І хоч Яворницький народився не в нашому місті. але те. що він зробив для нього є недооціненим  як його сучасниками так і нами. Досі в місті немає йому пам'ятника і навіть не планується. Той, що стоїть на його могилі є символічним, але недостатнім відданням йому належного. Навіть назва центрального проспекту на його честь , що далась з великим трудом, теж є недостатнім. Всі присутні на лекції дійшли висновку, що пам'ятник, макет якого колись запропонував на розгляд скульптор Небоженко, мав би стояти на початку проспекту Яворницького - на Привокзальній площі. На фото з садиби він на задньому плані по центру. Яворницький стоячи слухає спів кобзаря.

 
2282
Автор:
Олег Черненко
Блог:
Козацька нація - козацький народ!