Лица ТВ
25.12.2019 15:58

«Можливо, є якісь недоопрацювання, так як ми на цій посаді вперше, самі починаємо»

У Юр’ївській ОТГ провели відкрите обговорення впровадження на практиці реформи «Поліцейський офіцер громади».

Керівники структурних підрозділів поліції Харківської, Рівненської, Хмельницької, Черкаської областей 4 грудня відвідали об’єднані територіальні громади Павлоградського району, щоб познайомитись з роботою поліцейських офіцерів громади.

«Лица» були присутні на зустрічі у смт Ю’рївка.

Керівники громад про проєкт: «Нам це необхідно»

Поліцейські з інших областей задавали питання секретарю виконавчого комітету Юр’ївської селищної ради Наталі Скиль:

– Чи задоволено керівництво громади поліцейськими офіцерами?

– Так. Бо вони живуть життям нашої громади. Чим вони займаються? Вони у нас у школі, вони у нас в ПТУ, вони зараз, у зимову погоду, слідкують, щоб ніхто не вирізав зелені насадження. Позавчора ми виїздили з Лихварем Юрієм Станіславовичем (лейтенант поліції; один з двох поліцейських офіцерів Юр’ївської ОТГ – ред.) у одну з неблагополучних сімей нашої громади (є й такі, і від цього нікуди не подінешся).

Вони допомагають всім старостатам, вирішують, деякі є питання. Ми надзвичайно задоволені їх роботою, і я вважаю корисними такі проєкти, якій запроваджений був по створенню поліцейської станції. На яку ми витратили 336 тисяч коштів, щоб відремонтувати це приміщення, забезпечити необхідною технікою.

Встановлені там комп’ютери, встановлені необхідні меблі – все для роботи. І, звичайно, забезпечили хлопців теплом. В них електроопалення, тобто в ті часи, коли вони не виїжджають на свої розслідування, вони знаходяться тут: займаються документацією, приймають громадян.

І вони забезпечують порядок у самих найвіддаленіших точках нашої громади.

– З наступного року на вашу громаду ляже потреба в фінансуванні палива, ремонтів, технічного обслуговування автомобілів. Це теж якийсь певний бюджет. Наскільки він виправданий?

– На наступний рік ми передбачаємо по паливно-мастільним матеріалам 85 тисяч на двох офіцерів.

– А не краще було б ці гроші пустити на допомогу пенсіонерам, дітямсиротам?

– Все, що необхідно, для дітей сиріт, для пенсіонерів громада робить. А що стосується порядку і належної тиші в громаді – наші офіцери це забезпечують.

– Тобто вам це потрібно?

– Нам це потрібно, нам це необхідно на сьогодні.

Нагадаємо, Дніпропетровська область є першою, де почалось впровадження в роботу проєкту «Поліцейський офіцер громади».

ПОГ Юрій Лихвар: «Пройшовши успішно 3-годинний поліграф, я попав на цей проєкт»

(виступи під час «Відкритого мікрофону» у смт. Юр’ївка)

– Я в міліції з 2008 року. Починав працювати в Харківській області, в місті Лозова. В 2010 році я перейшов працювати в Юр’ївське відділення міліції, потім – поліцейське.

На початку року побачив рекламу «Поліцейський офіцер громади», цікавий проєкт, і я вирішив спробувати. Подав анкету. Так як нас було там 90 чоловік – відбір був серйозний. Спочатку було тестування, після тестування було опитування по знанням законодавчої бази, Конституції і різних правових актів.

Потім була співбесіда, на співбесіді були присутні і представники громади, в яку я подавав заявку, і представники з головного управління, і представники з Америки, з ICІTAP. Після 30-35 хвилинної співбесіди, яка називалась «інтерв’ю», був заключний етап: поліграф.

Поліграф проходили кожен по-різному, від 1,5 години до 3-4 годин. І так, пройшовши успішно 3-годинний поліграф, де була куча різних запитань, я і попав на цей проєкт. Після 3,5 місяців навчання.

Навчання було і цікаве, і жорстке: було дуже багато інформації за короткий період часу, всі старалися, всі намагалися всю цю інформацію, як кажуть, впіймати, вивчити. Дуже багато корисної інформації нам надавали представники американського посольства, ICІTAP. Майкл Ворд (старший радник з правоохоронних питань Департаменту юстиції США ICITAP – ред.), один з основних, який нам викладав навчання. Дуже було цікаво, було багато нового.

На даний час, з червня місяця, разом зі своїм колегою і напарником Шевчуком Миколою Васильовичем несемо службу. Працюємо. Є позитивні моменти. Можливо, є якісь недоопрацювання, так як ми на цій посаді вперше, самі починаємо. Думаю, в майбутньому все буде добре, налагодимо добрі взаємовідносини з мешканцями громади.

 

ПОГ Микола Шевчук: «Хочу висловити велику подяку»

– Проживаю на території Шандрівки (село у Юр’ївському районі, не входить до Юр’ївської ОТГ, 37 км від Юр’ївки – ред.). Там же закінчив шандрівську школу.

В міліції працюю з 2004 року. Перебував на різних посадах. Закінчив Дніпропетровський юридичний університет. По закінченню, працював у поліції. І коли побачив рекламу – вирішив долучитись до цього проєкту, щоб попробувати себе в інших структурах поліції. Пройшов відбір професійний, як казав Юрій Станіславович, навчання.

На даний час працюю з громадою. Користуючись моментом, хочу висловити велику подяку голові громади, що він ніколи не відмовляє в допомозі, старостатам – що вони ніколи не відмовляють в допомозі, також громадянам небайдужим – які завжди звертаються та допомагають в праці поліції.

Що люди кажуть

Скриль Наталя Василівна, секретар виконавчого комітету Юр’ївської селищної ради: «Щоб працювали у ногу з життям»

– Я хочу сказати, що цей проєкт ми, мабуть, втілили одні з перших. Наша громада зробила все можливе для того, щоб наші шерифи працювали в достойних умовах. Ми виділили для них переміщення, відремонтували, зробили там опалення, забезпечили комп’ютерами. Все, щоб працювали у ногу з життям.

Двоє наших шерифів – це Лихвар Юрій Станіславович і Шевчук Микола Васильович. Це достойні офіцери, які дійсно забезпечують порядок на території нашої Юр’ївської ОТГ. Микола Васильович – у північній частині, Юрій Станіславович – тут, в центрі.

Вони приймають участь у всіх заходах, які проводяться. Вони контролюють порядок на території. Вони забезпечують охорону наших посадок і лісів, щоб не було безконтрольної вирубки деревини. Вони виїжджають у сім’ї, які попали в складні життєві обставини.

Вони поряд з нами кожного дня. В принципі, це і передбачалося Державою: кожного дня повинні бути шерифи на території, і надто близько зі своїм населенням.

Це хлопці, які народилися і виросли тут, на території. Не в Юр’ївці, але в нашому, колишньому районі, і вони дійсно керуються меседжем: «Я тут живу, я тут люблю, я тут працюю, і я тут, щоб наводити порядок». Вони знають абсолютно всіх водіїв, вони знають людей. Ними задоволені старости.

Вони контролюють не тільки порядок, але і слідкують за тим, щоб у нас не було на території спалення сміття, для того, щоб зберігати і забезпечувати екологію. І вони ще слідкують за тим, щоб у нас не порушувалася дисципліна. Вони надзвичайно часті гості у школах, вони гості в Юр’ївському професійно технічному училищі № 81.

Я хочу побажати нашим «шерифам», щоб вони кожного дня відчували радість і задоволення від своєї роботи. Побажати їм спокійних ночей у вихідні дні, побажати їм: якщо вже є в нас якась злочинність, то обов’язково щоб вона була розкрита. Дякую.

Бубир Галина Іванівна, староста Жемчужненського старостинського округу:

– Шановні присутні, сьогодні дуже чудовий захід. Я працюю головою сільської ради, зараз – старостою, вже більше 30 років, і на мою долю припали дуже чудові хлопці у своїй роботі. Хочеться сьогодні їх згадати. Це і Гоцій Олександр, і Левковський, і Сінельник, які дуже відповідально відносилися до своїх справ.

І пощастило мені і з Юрієм Станіславовичем (ПОГ Лихвар Ю.С. – ред.), який трохи жив у нас на території, ми знали їх як хорошу сім’ю, і його. Зараз він у нас – поліцейський офіцер.

Правду говорять, що «наша служба и опасна, и трудна», і це я бачу по їхній роботі. Як машина його часто, та можна сказати кожен день, у нас на території, тому що район стикується з таким, як Лозова (великий залізничний вузол у м. Лозова у Лозівському районі Харківської області – ред.), дуже багато людей негативних на території з’являються, часті і п’янки, і бійки, і т.д., не будемо це скривати. Юрій Станіславович по першому сигналу – тут як тут, не вспіла вийти з сільської ради, як він вже на подвір’ї сільської ради.

 

Галина Бубир

 

Галина Іванівна отримала від Наталі Скрипаль, керівниці проєкту ГО «ЛАРП» приз – пісочний годинник – за активну участь у «Відкритому мікрофоні»

 

Актив громади

 

Нас часто збирає і голова ОТГ Буряк Іван Олександрович, і секретар виконкому Скриль Наталя Василівна, і жодного разу вони не пропустили, щоб у нас не запитали: «А як працюють у вас поліцейські, чи ви задоволені, чи на них є якісь нарікання?». То я хочу вам, хлопці, сказати велику вдячність за те, що ви тримаєте із нами зв’язок.

І Юрій Станіславович у нас розпочав роботу, приїхавши до мене. «Галино Іванівно, коли у Вас будуть сходки: у селі Василівка, Кондратівка, Жемчужне?..». Я йому дала графік, і він на всіх сходках побував, познайомився з людьми і роздавав особисто от такі візитні карточки з телефоном. Тепер дзвінків до мене набагато зменшилося, бо в кожній хаті є номер телефону поліцейського офіцера громади, на який дзвонять прямо йому.

Тобто я хочу сказати, що ми, виконуючи роботу старост, відчуваємо велику допомогу із приходом поліцейських офіцерів. Хочу Вам побажати здоров’я міцного, успіхів в роботі. Так тримати!

Козаченко Любов Миколаївна, староста Олексіївського старостинського округу:

– Я хочу подякувати нашому керівництву за участь у даному проєкті, який зовсім, взагалі змінив наше життя. Ні, я не можу сказати, що раніше не працювали поліцейські, але зараз, розумієте…

Вибачте, спочатку скажу вам за кого слово. За нашого Шевчука Миколу Васильовича. Це наскільки відповідальна людина, що ми, навіть, такого не бачили. В нас тільки відкривається старостинський округ – Микола Васильович у нас. Закривається – Микола Васильович у нас. У кожну родину, у кожну сім’ю, де яка лісополоса…

Можна сказати, вибачте, російським словом – вездесущий. Ну скрізь, де посієш там і вроде. Це наскільки людина відповідальна, ми ще такого просто не бачили. І дуже велике спасибі йому за це. За те, що він, слава богу, у нас наводить порядок, і не тільки, я думаю, у нашому селі, а наводить порядок у всіх селах. Якось більш-менш стають люди відчувати якусь відповідальність, небезкарність.

Що я хочу йому побажати? Найперше, це здоров’я, щоб воно не підводило, натхнення в роботі і наказувати тих, хто порушує правила. Удачі!

Бакай Любов Олексіївна, заступник директора з навчально-виробничої роботи Юр’ївського ПТУ № 81:

– Я хочу сказати, що наш навчальний заклад, мабуть, найплідніше працює з нашими офіцерами. З вересня місяця. Тому, що саме наша категорія учнів потребує такого контролю.

Ми працюємо з нашим офіцером Лихвар Юрієм Станіславовичем, який не відмовив жодного разу, відвідує наших учнів за місцем проживання, відшукуючі учнів в нашому селищі і нашому районі, відвідує батьківські збори, співпрацює з нашими батьками, проводить роз’яснювальні бесіди, як індивідуально з учнями окремо, так і спільно в групах.

Ми дуже вдячні Вам, і, сподіваюсь, надалі будемо ще плідніше співпрацювати, і Ви нам завжди допоможете. Дякую!

Гамасенко Тетяна Вікторівна, діловод Преображенського старостинського округу:

– У нас поліцейський офіцер Шевчук Микола Васильович. Не буду повторюватися. Допомагає по всім питанням, з якими до нього звертаємося, він весь час нам допомагає.

Ми від свого старостинського округу хочемо подякувати за його плідну роботу. Коли би ми не звернулися – він завжди нам допоможе. Велике спасибі Вам!

Росте кількість звернень мешканців ОТГ до поліцейських офіцерів громади

За планом реформи «Поліцейський офіцер громади», до кінця 2020 року відповідно підготовлені поліцейські замінять собою дільничних у всіх об’єднаних територіальних громадах.

Для проведення відкритого обговорення втілення реформи Національної поліції журналісти громадської організації «Люстраційна Антикорупційна рада Придніпров’я» у листопаді поточного року відвідали Юр’ївську селищну об’єднану територіальну громаду, розташовану за 100 км від обласного центру у північно-східній частині Дніпропетровської області.

Громада створена у жовтні 2017 року, і до її складу входять Юр’ївська селищна та Жемчужненська, Олексіївська, Преображенська та Чернявщинська сільські ради (27 населених пунктів) з населенням понад 5.700 осіб. Площа об’єднаної територіальної громади – 398,1 км2.

На території громади з червня 2019 року приступили до роботи два поліцейські офіцери громади – лейтенант поліції Лихвар Юрій Станіславович та старший сержант поліції Шевчук Микола Васильович. Головне управління Національної поліції України забезпечило офіцерів службовими автомобілями «Renault Duster», планшетами та новою формою.

У порівнянні з дільничними, ці офіцери мають більш широкі повноваження і завжди працюють поруч із мешканцями на своїх дільницях.

Перша дільниця включає до себе територію селищ Юр’ївка, Жемчужне та сіл Бразолове, Варламівка, Василівка, Жемчужне, Затишне, Івано Межиріцьке, Катеринівка, Новогригорівка, Українське і обслуговує її лейтенант поліції Ю. С. Лихвар.

До другої дільниці входять села Олексіївка, Новочорноглазівське, Пшеничне, Сокільське, Улянівка, Федорівське, Преображенка, Білозерське, Голубівське, Новомосковське, Первомайське, Чернявщина, Терни, Чорноглазівка, Яблунівка – її обслуговує ст. сержант поліції М. В. Шевчук.

 

 

Громадою в центрі Юр’ївки виділене приміщення для поліцейської станції, в ньому проведений відповідний ремонт. Приміщення забезпечене необхідним комплектом умеблювання, металевою шафою та інвентарем, а також комп’ютерною оргтехнікою та витратними матеріалами.

Список обов’язків офіцерів чималий. Це і патрулювання території, і протидія крадіжкам, і профілактична робота з населенням, але головною метою своєї роботи на цей час самі офіцери вважають завоювання довіри громадян.

 

У центрі Юр’ївки Вадим Чепурко спілкується з поліцейськими офіцерами Юр’ївської ОТГ Миколою Шевчуком (зліва) та Юрієм Лихварем (справа), на задньому плані – поліцейський стажер, який наразі вже працює ПОГ Раївської ОТГ у Синельниківському районі Дніпропетровщини

 

З метою визначення, наскільки жителі Юр’ївської громади обізнані у питаннях реформи поліції, нами проведене опитування громадської думки. Всього опитано 60 респондентів, з них: 25% чоловіки (15 осіб) та 75% жінки (45). За віковою нормою респондентів: молодь складала 47% (28), люди середнього віку – 42% (25), особи похилого віку – 11% (7).

Ступінь довіри мешканців громади до роботи Нацполіції можна оцінити як «скоріше довіряють», оскільки позитивні оцінки надали 77% (46 мешканців) і, відповідно, 23% опитуваних (14) надали негативну оцінку.

Переважна кількість респондентів 75% (45 осіб) відповіли, що вони знають про проєкт «Поліцейський офіцер громади», при цьому 87% опитуваних (52) також знають імена і прізвища офіцерів та їх телефони або вже бачили їх в обличчя.

За час роботи офіцерів поліції 15 осіб з числа опитуваних звертались до них для вирішення своїх питань та всі залишились задоволеними результатами дій офіцерів. Для порівняння: у перші місяці дії проєкту до офіцерів області, за даними опитувань, зверталося до 5-ти осіб, тобто біля 1-ї особи на місяць, у листопаді – вже до 3-х осіб на місяць.

Оцінка рівня особистої безпеки жителів селища Юр’ївка свідчить, що серед опитуваних 55% (33 особи) відчувають себе швидше безпечно або цілком безпечно, 12% (7) – відчувають себе швидше в небезпеці, 33% (20) з оцінкою не визначились. На думку 45% (27 осіб) рівень безпеки життя в ОТГ за останні два місяці покращився, 32% (19) вважають, що він не змінився, і 23% (14) з відповіддю не визначились. Погіршення рівня безпеки при опитуванні не відмічено.

Серед опитуваних небезпечними факторами для себе та своїх близьких 30% (18 осіб) назвали можливість нападу хуліганів, 50% (30) – крадіжки особистого майна з будинків чи квартир, 17% (10) – вуличні пограбування. 13% (8 осіб) тривожить можливість стати жертвою злочинів на сексуальному ґрунті і 7% (4) до таких факторів віднесли домашнє насильство. Також 27% (16 осіб) до найнебезпечніших факторів віднесли ДТП і 5% (3) – викрадення автомототранспорту.

Респонденти висловили наступні побажання своїм поліцейським офіцерам:

* добросовісно виконувати свої посадові обов’язки та відповідально ставитись до виконання завдань;
* здоров’я, витримки, не зловживати службовим становищем;
* частіше спілкуватись з людьми, проводити бесіди та зустрічі з мешканцями громади, працювати задля завоювання довіри громадян;
* постійно патрулювати територію, особливо в місцях скупчення молоді, у вечірній час та вихідні дні;
* у цілях кращого забезпечення правопорядку на території громади провести роботу серед активних місцевих мешканців з метою створення громадського формування типу «муніципальна дружина» – для спільного патрулювання, припинення незаконної торгівлі та інших правопорушень;
* активізувати свою роботу в напрямку боротьби з крадіжками.

При відкритому обговоренні впровадження на практиці реформи «Поліцейський офіцер громади», яке проводилось в формі дискусії «відкритий мікрофон» за участю керівництва та активу громади, поліцейських офіцерів, журналістів та мешканців селища Юр’ївка, висвітлені питання щодо цілі самої реформи та ситуації з безпекою в ОТГ.

Учасники заходу прийняли активну участь в обговоренні та отримали можливість особисто задати запитання різного характеру офіцерам, а також внести свої пропозиції щодо поліпшення у сфері безпеки та висловити свої побажання щодо успіхів у їхній роботі. Самі місцеві мешканці не аби як зацікавлені в успішній реалізації проєкту.

За результатами зустрічі маємо впевненість, що успішна реалізація цієї реформи дасть можливість забезпечити належний порядок в громаді і покращить спроможність місцевого самоврядування у забезпеченні порядку та безпеки громадян.

 

Лонгрід підготували
керівниця проекту ГО «ЛАРП» «Мультимедійна інформаційна кампанія «Поліцейський офіцер нашої громади» у 10-х громадах на території Дніпропетровської області» Наталія Скрипаль, експерт-консультант проекту, полковник міліції Вадим Чепурко, відеооператор-відеорежисер В’ячеслав Хорошун, журналісти Антон Філіппов, Олена Гарагуц, Петро Грицаюк

Повний запис дискусії «Відкритий мікрофон» у Юр'ївський селищній об’єднаній територіальній громаді – тут.

Мультимедійна інформаційна кампанія «Поліцейський офіцер нашої громади» ГО «ЛАРП» у 10-х громадах на території Дніпропетровської області стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданої за проектом USAID «Медійна програма в Україні», який реалізує міжнародна організація Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО «ЛАРП» і необов'язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

2513