Пресс-релизы
АО «Днепрогаз»
26.12.2019 14:30

У Дніпрі виконано капітальний ремонт 20 установок катодного захисту газопроводів

В рамках Плану розвитку газорозподільної системи АТ «Дніпрогаз» на 2019 рік спеціалісти компанії виконали у нашому місті капітальний ремонт 20 установок катодного захисту газорозподільних мереж.

Дані роботи дозволять забезпечити безаварійну та надійну роботу системи газопостачання Дніпра та Дніпровського району.

Усі кошти, які надходять до АТ «Дніпрогаз» як плата за послуги з доставки газу, компанія скеровує на виробничу діяльність та фінансування інвестиційної програми, яку затверджує державний регулятор (НКРЕКП). Пріоритетними напрямками в роботі компанії залишаються виконання капітальних ремонтів і реконструкції газових мереж та забезпечення приладового обліку газу у побутових споживачів.

Так, з червня по жовтень поточного року для підвищення надійності системи газопостачання нашого міста спеціалістами підприємства було відремонтовано 20 установок катодного захисту газопроводів від електрохімічної корозії. Загальна вартість зазначених робіт, схвалена НКРЕКП, склала 1,5 млн. грн.  

«Найбільш масштабні роботи з влаштування глибинного анодного заземлення виконувались нашими спеціалістами в Індустріальному районі по вул. Калиновій, 64, - розповідає технічний директор АТ «Дніпрогаз» Юрій Безпрозваний. – Роботи виконувались в три етапи: буріння свердловини глибиною 70 метрів з використанням сучасної бурової техніки для встановлення обсадної труби; монтаж електродів анодного заземлення всередині свердловини та благоустрій території. Реалізація даного проекту дозволила забезпечити захисний потенціал газорозподільних мереж загальною протяжністю більше 5 км, що є запорукою безперебійної та безаварійної доставки газу для мешканців лівобережної частини Дніпра».

Фінансування інвестпрограми здійснюється за рахунок коштів «Дніпрогазу», що надходять від тарифу на розподіл газу. У листопаді 2019 року вартість 1 кубометру газу, встановлена Кабінетом Міністрів України для побутових споживачів Дніпра, складала 6,77 грн., а вартість послуг з доставки газу, встановлена для компанії у цій ціні, становить усього 56 копійок. Саме з цих коштів на підприємстві виплачується заробітна плата, податки, забезпечуються обслуговування споживачів та підтримка у робочому стані газорозподільної системи.

У цьому році в рамках схваленого НКРЕКП Плану розвитку АТ «Дніпрогаз» спрямувало 13,2 млн. грн.  на виконання капітальних ремонтів розподільних газопроводів та газорозподільних пунктів. Впродовж року модернізовано 4,3 км газопроводів, хоча потребують заміни 28,7 км мереж. Окрім цього, 24 ГРП в Дніпрі та Дніпровському районі працюють більше 40 років та потребують реконструкції. На даному етапі потреба у фінансуванні перевищує наявність коштів у 7 разів, але незважаючи на це, персонал компанії виконує весь комплекс необхідних робіт для підтримки газових мереж у робочому стані.

Наразі спеціалістами АТ «Дніпрогаз» вже розроблений План розвитку газорозподільних мереж Дніпра протягом 2020-2029 років.На підприємстві стверджують, що у разі перегляду вартості послуг з доставки газу у бік збільшення та її затвердження НКРЕКП зможуть реалізувати усі заходи з модернізації згідно розробленого Плану, що в свою чергу підвищить рівень надійності газопроводів, дасть змогу утримувати їх у належному стані, надавати клієнтам якісні послуги та створювати нові сервіси.

Довідка:

Основною сферою діяльності АТ «Дніпрогаз» є доставка природного газу для мешканців міста Дніпра та Дніпровського району. Система газопостачання Дніпра – це близько 5,5 тис. км розподільних газопроводів. Щорічно підприємство транспортує близько 800 млн. кубометрів газу для 400 тис. побутових споживачів, 3,7 тис. промислових підприємств та інших суб'єктів господарювання. Серед найбільших клієнтів такі підприємства, як Придніпровська ТЕЦ, Євраз - ДМЗ ім. Петровського, Дніпропетровський трубний завод, Дніпропетровський завод прокатних валків та інші. АТ «Дніпрогаз» є одним з найбільших роботодавців міста. Штат підприємства налічує близько 1500 чоловік.

628

По теме: