Новости
03.01.2020 12:46

КП «Теплоенерго» сьогодні можуть оштрафувати

Натомість, підприємство буде просити погодити зміну тарифів.

Сьогодні Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), розгляне питання накладення штрафу на КП «Теплоенерго» Дніпровської міської ради.

Обґрунтування до проєкту постанови НКРЕКП «Про накладення штрафу на КП «Теплоенерго» за порушення Ліцензійних умов з виробництва, Ліцензійних умов з транспортування, Ліцензійних умов з постачання теплової енергії та внесення змін до постанови НКРЕКП від 08 лютого2019 року № 181» опубліковано на сайті комісії.

«Проєкт постанови про накладення на КП «Теплоенерго» штрафу стосується невиконання КП вимог лютневої перевірки.

По питанню встановлення лічильників тепла, на 10 грудня з 445-ти споживачам встановлено 155, а з 533-ти лічильників обліку протранспортованої теплової енергії встановлено 170, причому більшість цих лічильників встановлені в грудні, після призначення позапланової перевірки», – прокоментував редакції «Лиц» правозахисник Устименко Констянтин Григорович.

У Обґрунтуванні зазначається, що облік виробленої теплової енергії, яка відпускається в теплові мережі ліцензіата (КП «Теплоенерго» – ред.) та облік протранспортованої теплової енергії забезпечено на 40,52 %, тобто із 533 вузлів обліку теплової енергії встановлено та введено в експлуатацію 170 приладів обліку теплової енергії, а із необхідних 445 приборів обліку для споживачів встановлено 155, у тому числі:

* 53 – житловим будинкам,
* 38 – бюджетним установам,
* 64 – іншим споживачам.

Крім того, не в повному обсязі розроблені паспорти теплових мереж: відсутні паспорти теплових мереж від 94 котелень загальною протяжністю 60,749 км в однотрубному вимірі.

«Хотілося б дізнатися, як розраховуються втрати тепла в теплотрасах (теплоізоляцію яких може спостерігати кожен городянин), якщо 60% відправленої на транспортування теплової енергії та 65% отриманої споживачами не проходять через лічильник?» – зауважує Костянтин Устименко.

За його даними, на відміну від результату лютневої перевірки, коли КП оштрафували на 119 тис. грн, в цей раз штраф передбачається трохи більше 15 тис. грн.

«Напевно, в НКРЕКП зрозуміли, що винне в недоліках керівництво «Теплоенерго» ніяк не постраждає, а штраф в той чи інший спосіб стягнуть за рахунок споживачів», – додає правозахисник.

Також він повідомив, що на сьогоднішньому ж засіданні НКРЕКП КП «Теплоенерго» буде обґрунтовувати свої пропозиції щодо підвищення тарифів на свою теплову енергію.

«Підвищення складе 6,54% для населення, 3,8% для бюджетних організацій, 2,19% для релігійних організацій, а для «загадкових» «других споживачів» тариф зменшиться на 3,15%», – сказав Костянтин Устименко.

Нагадаємо, 20 вересня 2019 на робочій нараді стосовно готовності до зимового режиму роботи теплопостачальних підприємств Дніпра директор КП «Теплоенерго» Андрій Клименко заявив, що його підприємство готове до опалювального сезону «майже на 97%».

1865