Новости
31.01.2020 19:17

Бізнесмена-депутата, що підробив акт виконаних робіт, звільнили від відповідальності і виправдали

«Скоєний ним злочин відноситься до категорії невеликої тяжкості, на обліку у лікарів нарколога, фтизіатра, психіатра не перебуває, має постійне місце мешкання, за яким характеризується позитивно, займається суспільно-корисною працею».

Начальник господарчої групи відділу освіти Синельниковської районної державної адміністрації (РДА) виправданий та звільнений від відбування покарання у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Йдеться про Петруковича Івана Івановича, депутата Синельниківської міськради VII скликання, члена партії ВО «Батьківщина», директора та засновника приватного підприємства «Будреммайстер» (код 34701455).

Про це йдеться у вироку (не вступив в законну силу) та інших документах, опублікованих у Єдиному держреєстрі судових рішень.

За даними слідства, І.І. Петрукович, будучи директором ПП «Будреммайстер», незаконно заволодів коштами місцевого бюджету міста Перещепине на загальну суму 104.573,72 гривень у 2015 р. ПП по договору № 15/10-15 від 13 листопада 2015 року за 1.002.565,53 гривень будувало тротуар по вул. Запорізькій (від вул. Шевченко до вул. Кірова) в м. Перещепине Новомосковського району Дніпропетровської області. Фактична вартість склала 898.011,81 грн.

«В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_1 (Петрукович – ред.) свою вину визнав частково. …Від детальних показань та відповідей на запитання відмовився», – йдеться в документі.

Особа, що здійснювала технагляд виконання робіт з будівництва тротуару, підтвердила вину обвинуваченого, показавши, що на момент складання акту виконаних робіт в грудні 2015 року частково не був встановлений бордюр, не висіяна трава та не встановлені поліцейські знаки, загальна сума невиконаних робіт складала 100 тис. грн, тоді як в самому акті було зазначено, що всі роботи виконані, який він спочатку відмовлявся підписувати, оскільки акт не відповідав дійсності виконаних робіт, однак його запевнили, що через півтори неділі всі роботи будуть виконані.

Цікаво, що в 2016-му Іван Петрукович, згідно з декларацією, влаштувався на посаду завідувача господарства Синельниківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області.

В суд матеріали цього провадження № 12016040350000545 були передані у квітні 2017р.

У 2018-му підсудний став провідним інспектором Синельниківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України (ПФУ). А також за сумісництвом працював і отримував зарплату у ПП «Будреммайстер» та відділі освіти Синельниківської РДА.

«ОСОБА_1 (Петруковича – ред.) визнати винуватим у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 366 (Службове підроблення – ред.) КК України та призначити йому покарання у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто у сумі 3.400 (три тисячі чотириста) гривень з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями строком на 2 (два) роки.        

На підставі ч. 5 ст. 74, ст. 49 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

ОСОБА_1 визнати невинуватим у пред`явленому йому обвинуваченні, передбаченому ч. 2 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем – ред.) КК України та виправдати у зв`язку з не доведенням, що в діянні обвинуваченого є склад кримінального правопорушення.

Позовну заяву прокурора в інтересах держави в особі позивача Перещепинської міської ради до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням у розмірі 104.573 гривень 72 копійки – залишити без розгляду.

Позовну заяву Перещепинської міської ради до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням у розмірі 104.573 гривень 72 копійки – залишити без розгляду»,

– проголосила 14 січня 2020 року суддя Оксана Болкарьова у Новомосковському міськрайонному суді Дніпропетровської області.

Згідно даних системи аналізу Clarity Project, в ProZorro за 2016-2019 рр. ПП «Будреммайстер» виграло тендерів на 1.656.490 грн. Останній – поточний ремонт Новогнідського сільського клубу Комунального закладу «Центр культури та дозвілля Раївської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області».

1959