Новости
23.05.2020 14:07
Источник: Buroua.com

У Дніпрі райкомунгосп віддає мільйони фірмам зі сфери впливу свого начальника

Одну фірму начальник створював особисто, інша надавала довідки для створеної ним фірми –під тендер.

Чечелівський райкомунгосп Дніпра уклав поза конкурсом угоди на майже мільйон гривень з ТОВ «Фенікс-1», яке створював діючий начальник райкомунгоспу та яке на момент укладання угод очолював партнер начальника райкомунгоспу по громадській організації. А з жовтня 2019-го замість «Фенікс-1» угоди райкомунгосп почало укладати з ТОВ «Фінагрострой», яке свого часу допомогло «феніксу» на тендері.

Про це пише buroua.com.

З жовтня 2016 року відділом комунального господарства Чечелівської райради керує Гнат Єрохін. У своїй податковій декларації за 2019 рік Єрохін вказав, що виступає керівником громадської організації «Міцне суспільство».

Співзасновником громадської організації, крім Єрохіна, виступає Богдан Вольховський. До жовтня 2019 року Вольховський був засновником і керівником ТОВ «Фенікс-1», яке у 2004 році створив сам Гнат Єрохін. Тоді воно називалося «РСД Ігнат».

З січня 2018 року по травень 2019 року Чечелівський райкомунгосп на чолі з Єрохіним уклав зі створеним ним же і очолюваним його партнером по громадській організації підприємством «Фенікс-1» п'ять прямих договорів на прибирання території, прибирання снігу і ліквідацію сміттєзвалищ на загальну суму 950 тисяч гривень. Вартість кожного договору склала зручні дотендерні 190 тисяч гривень.

У жовтні 2019 року «Фенікс-1», чиїм власником став дехто Олексій Кібець з Дніпра, на посту лідера комунгоспу де-юре змінило те саме ТОВ «Фінагрострой».

У період з квітня 2019 року по травень 2020 року відділ комунального господарства Чечелівське райради Дніпра уклав з ТОВ «Фінагрострой» 20 договорів на виконання послуг і поставку товарів на загальну суму 3,2 млн грн. Йдеться про закупівлю лавочок, дерев'яних огорож і обладнання для дитячих майданчиків, а також наданні послуг з дератизації, підмітання вулиць, ліквідації стихійних звалищ, обрізку дерев, прибирання снігу і ремонті меморіалу, розташованого на території району.

Вартість кожного з двадцяти договорів не дотягувала до 200 тисяч гривень, що, відповідно до Закону України «Про державні закупівлі», давало райкомунгоспу право самостійно обирати підрядника, обходячи процедуру відкритих торгів.

Однак за фактом «Фінагрострой» і «Фенікс-1» – фірми, одна одному не чужі. Так, на проведений влітку 2019 року комунальним підприємством «Дирекція територій і об'єктів рекреації» Дніпровського міськради тендер (єдиний, в якому «Фенікс-1» брало участь) на надання послуг з покосу трави ТОВ «Фенікс-1» подало копію договору про виконання аналогічних послуг на замовлення компанії «Фінагрострой», а також відгук «Фінагрострой» про якісно виконані «Фенікс-1» роботи.

770