Статьи
30.05.2020 17:32

Про зелену речовину директора КП

Як спрацювали два паралельних взаємозамінних кримінальних провадження.

Рівно рік тому, 30 травня 2019 року, пройшов обшук вдома та на роботі у директора Комунального підприємства (КП) «Дніпродорсервіс» Дніпровської міської ради (код 32835620) Герасимова Дмитра Геннадійовича (на фото анонса), і той був затриманий за дії, які призвели до розтрати грошових коштів територіальної громади м. Дніпро в особі Дніпровської міської ради.

Тоді ж у Герасимова вилучили паперовий згорток з «речовиною рослинного походження зеленого кольору».

Пройшов рік…

Керувати КП «Дніпродорсервіс» і підписувати його договори продовжує Дмитро Герасимов. Згідно декларації, він отримав за 2019 рік від КП 412.712 гривень зарплати.

Чому так?

Бо Герасимов завдав шкоди дніпрянам «під патронатом» тіньового мера Дніпра Геннадія Корбана.

«С 2003 года по 2014 год проработал в различных организациях на фондовых рынках Украины. – пише Герасимов у автобіографії. – …Мать Герасимова Людмила Евгеньевна 1961 г., работает финансистом в частной фирме».

Працював в компанії Корбана «Славутич-Капітал». Мати разом з Корбаном була членом наглядової ради АО «Концерн «Весна».

У 2018 році в розслідуванні «Ряжені поляки – 2» журналісти «Громконтролю» писали:

«Дмитрий Герасимов, владеет целым рядом предприятий, тесно связанных с близким соратником мэра Днепра Геннадием Корбаном и его бизнес-партнерами».

Скрин даних з офіційного сайту Дніпровської міськради

 

 Біографічна довідка директора «Дніпродорсервісу» з офіційного сайту Дніпровської міськради

 

Скрин резюме з Work.ua

 

Інфографіка – «Громконтролю»

 

До речі, багато з перерахованих у розслідуванні «Громконтролю» підприємств Герасимов не вказав у двох перших деклараціях.

То ж, скільки чого отримав прокурор другого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності Прокуратури Дніпропетровської області Пономаренко Іван Олександрович, який не заперечив у суді проти звільнення підсудного Герасимова та закриття кримінального провадження проти нього, – можна тільки гадати.

Але почнемо спочатку.

 

Позбавлення волі на строк від 7 до 12 років

22 січня 2019 року було розпочате кримінальне провадження № 42019040000000050 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України. Це «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем», частиною 5 передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Прокурор Пономаренко І.О. перший раз звернувся до суду 15 квітня 2019 року. Він клопотав та отримав добро слідчого судді про призначення судово-економічної експертизи по двох публічних закупівлях, в рамках кримінального провадження № 42019040000000050.

А через півтора місяці, 31 травня, прес-служба Прокуратури Дніпропетровської області поширила заяву:

«Встановлено, що комунальне підприємство з метою заволодіння бюджетними коштами уклало ряд договорів з іншими суб’єктами господарювання на виконання робіт з експлуатації технічних засобів регулювання дорожнього руху, які фактично виконувались працівниками та за допомогою спецтехніки комунального підприємства. Таким чином, грошові кошти міського бюджету, виділені на виконання робіт, безпідставно перераховувались на рахунки приватних підприємств.

Наразі встановлено два епізоди злочину на суму близько 2,8 млн грн.

Директору комунального підприємства повідомлено про підозру у скоєнні вказаного кримінального правопорушення. Встановлюються інші епізоди злочинної діяльності та причетні до злочину особи».

Наступного дня за арештованого директора КП внесли 960.500 гривень застави, і він вийшов з СІЗО.

Цікаво, що арештованої судом нерухомості Герасимова виявилося мінімум на дві тисячі м2 більше, аніж у його декларації.

У реєстрі судових рішень можна прочитати, що слідчий суддя надав прокурорам тимчасовий доступ до документів з можливістю отримати у Департаменті адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради копії реєстраційних справ 16-ти ТОВ, 2-х приватних підприємств та 12-ти ФОПів.

Наприклад, ФОП Сапеги Вiри Oлександрiвни (код 2478908201). На сьогодні ця 52-річна жінка виграла тендерів або отримала без конкурсу замовлень від «Дніпродорсервісу» на 28.309.477,56 грн. Наприклад, липневий підряд від КП «Дніпродорсервіс» – на капітальний ремонт світлофорного об’єкту за адресою вул. Запорізьке шосе – вул. Генерала Пушкіна за 2.940.327,32 грн у серпні-грудні 2019.

І ось на адресу ФОП ОСОБА_2 (Сапеги В.О. – авт.) було здійснено перерахування в якості оплати за договором №46 від 02.05.2019 року за встановлення дорожніх контролерів з управління світлофорними об`єктами, які в дійсності встановлено співробітниками КП «Дніпродорсервіс» ДМР за його (в.о.директора «Дніпродорсервіса» Герасимова – авт.) вказівкою».

Зараз ми вперше стикнемося з «нєпоняткамі» від прокурора Пономаренка: він каже слідчому судді, що оборудка з ФОП Сапега коштувала бюджету 193 тис. гривень збитків. Загалом, 1 млн 297 тис. грн збитків – від не нанесеної, але оплаченої КП дорожньої розмітки, яку КП оплатило ТОВ «Спринт-Магістраль» (код 40395575), плюс 193 тис. грн збитків від ФОП Сапегі В.О.

«Вказані дії призвели до розтрати грошових коштів територіальної громади м.Дніпро в особі Дніпровської міської ради в розмірі 1 млн. 490 тис. грн», – каже прокурор Пономаренко.

Але ж на рахунок ФОП Сапеги В.О. комунальне підприємство «Дніпродорсервіс» перерахувало 1 млн 490,48 тис. грн! Ось платіжка:

 

1 млн 297 тис. грн + 1 млн 490,48 тис. грн = 2 млн 787,48 тис. грн. Всі згодні?

 

Від трьох до шести років

В той день, коли особовому складу поліції Дніпропетровської області був представлений начальник охорони Корбана Огурченко Володимир Георгійович

Пардон, був представлений новий начальник поліції області. Те, що він був охоронцем Корбана – звичайно, чутки.

Так ось, в той же день одіозний суддя Жовтневого районного суду м. Дніпра Мельниченко Сергій Петрович розпочав розгляд справи № 201/8690/19 по обвинуваченню в.о. директора КП «Дніпродорсервіс» Герасимова Д.Г.

Але хвилинку! Чому в документах йдеться про кримінальне провадження № 12019040000000590? Що це за відкрите поліцією нове кримінальне провадження? Куди поділося № 42019040000000050?

І чому в.о. директора КП вже звинувачують по ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем), а не по ч. 5 ст. 191 КК України? Що, не було привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, то куди ж «тю-тю» майже 2,8 мільйона гривень?!

Мені не вдалося дізнатися дату, коли до ЄРДР було внесено провадження № 12019040000000590.

«Надати будь-яку інформацію про стан досудового розслідування у вказаному провадженні … є недопустимим», – відповів мені старший слідчий в ОВС ГУНП в Дніпропетровській області Плюкало Михайло Петрович більш ніж через два місяця після остаточної ухвали суду:

 

Вільний, не судимий

Суд у судді Мельниченка нісся в шаленому темпі. 82 дні – і остаточна ухвала.

25 листопада 2019 р. адвокат підсудного Рябчій Ярослав Михайлович запропонував закрити кримінальне провадження і звільнити Герасимова Д.Г. від кримінальної відповідальності «в зв`язку зі зміною обстановки». Бо ТОВ «Спрінт-Магістраль» за свій рахунок усунуло недоліки на відповідних ділянках дороги, а ФОП Сапега В.О., цитата: «звернулася до КП «Дніпродорогсерів» ДМР та повернула на казначейський рахунок помилково сплачені зайві кошти у розмірі 200.000,00 гривень». Розходимося!

«Прокурор і представник потерпілого (Дніпровської міськради, до речі, цивільний позов нею заявлений не був – авт.) не заперечували проти задоволення клопотання, посилаючись на те, що дійсно завдана шкода відшкодована, обвинувачений зробив висновки і обстановка змінилась настільки, що суспільна небезпечність на сьогоднішній день відсутня».

То ж суд і звільнів Герасимова від кримінальної відповідальності та скасував арешт з усієї його нерухомість, а заставодавцю – повернув всю суму застави.

Я намагалася спитати у прокурора Пономаренка, чому він не заперечував проти звільнення керівника КП від заслуженого покарання.

А друге питання, яке я продиктувала прес-службі Прокуратури Дніпропетровської області: «Що ж то була за зелена речовина?», яку слідчий суддя відправив на судово-хімічної експертизу.

То які результати?

Немає відповідей – з січня ніхто не передзвонив.

Олена Гарагуц

1593